Четвер, 12 вересня 2019 07:48

Громадська рада при Херсонській ОДА на загальних зборах проголосувала за необхідність термінового вдосконалення законодавства про громадські ради.

Шановні колеги, Координаційний комітет громадських рад  України повідомляє, що Громадська рада при Херсонській обласній державній адміністрації на чолі з головою ГР Ірина Зоря, провели загальні збори членів ГР у форматі відеоконференції. До загальних зборів також долучились представники районних Громадських рад Херсонської області,  саме: Бериславській РДА,  В.Рогачицькій РДА,  Високопількій РДА,  Каховській РДА, Ново Каховському міськвиконкомі. 

На порядок денний були винесені актуальні та найважливіші питання для всіє громадськості України:

  1. Обговорення проекту Закону України « Про Громадські ради України».
  2. Розробка алгоритму вирішення складних питань різного рівня підпорядкування місцевого, регіонального, державного. 

Оскільки згідно рішення Ради голів громадських рад від 04.07.2019 року відповідно до Протоколу, пункт 4, члени Ради проголосували за необхідність утворення Робочої групи "щодо вдосконалення законодавства про громадські ради", та оскільки Ірина Зоря подала від ГР при Херсонській ОДА офіційний лист-звернення з пропозицією долучити її до такої  Робочої групи. Рішення винесені на загальні збори Громадської ради  несуть під собою найважливіший характер, оскільки офіційно закріплені Протоколом ГР, та є волевиявленням не тільки членів ГР при Херсонській ОДА, а ще і волевиявленням п'яти громадських рад при Херсонській області. 

Члени громадських рад Херсонської області запропонувала ініціювати прийняття закону України «Про участь громадськості у формуванні та реалізації державної політики» та об’єднати  в новому законі зміст 3-х законодавчих актів України, які стосуються участі громадськості в управлінні державними справами, а саме:
  • Постанова КМУ №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 03.11.2010р.
  • Постанова КМУ №976 «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади» від 05.11.2008р.
  • Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 - 2020 роки

Координаційний комітет отримавши від Ірини Зоря Протокол загальних зборів ГР при Херсонській ОДА опубліковує його на порталі, та одразу передає до координатора Робочої групи - Гінкула Андрія Георгійовича (голова ГР при Міністерстві юстиції). 
Всі пропозиції які викладені у Протоколі будуть в подальшому враховані Робочою групою в момент узагальнення та опрацювання отриманої інформації від всіх громадських рад, та на наступному засіданні будуть винесені на Раду голів громадських рад України. 

Члени Громадської ради при Херсонській ОДА та члени районних громадських рад Херсонської області, Координаційний комітет дуже вдячний вам за активну громадську позицію, та за професійну громадську діяльність! Тільки об'єднавши зусилля всієї громадськості України ми зможемо нарешті взяти вірний курс для реалізації  Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства, а також вирішення найважливіших спільних питань для всіх громадських рад України. Колеги, Ваша кваліфікована діяльність закладає міцний фундамент на шляху розбудови нашої демократичної держави з Європейськими цінностями! 

Наша сила - наша єдність!
Слава Україні! 

Протокол загальних зборів ГР при Херсонській ОДА від 28.08.2019 року за №13  

ProtokolXODA1

ProtokolXODA2 ProtokolXODA3

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

2020 © Координаційний комітет громадських рад України