Субота, 06 липня 2019 10:25

Результати першого засідання Ради голів громадських рад при виконавчих органах влади (звіт ККГРУ)

Шановні колеги та громадськість України, Координаційний комітет громадських рад з радістю повідомляє Вам, що 04.07.2019 року з 10.00 до 12.00 в Клубі Кабінету Міністрів України (вул. Інституцька, 7) пройшов потужний захід, якого не було 7 років – засідання Ради голів громадських рад при органа виконавчих влади відповідно до Постанови КМУ №658 від 20 червня 2012 року. Головуючим засідання був Державний секретар Кабінету Міністрів України – Бондаренко Володимир Валерійович. Присутні від громадськості – голови громадських рад при міністерствах, інших ЦОВВ та обласних державних адміністраціях, представники Координаційного комітету громадських рад України (далі ККГРУ). Присутні від влади – представники Секретаріату КМУ, представник від Міністерства юстиції та інших міністерств. На засіданні після обговорення одноголосно був прийнятий такий порядок денний:

Порядок денний Ради голів громадських рад при органах виконавчоївлади: 

 1. Вітальне слово Державного секретаря Бондаренко В.В

 2. Обговорення проекту Регламенту роботи Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади.

 3. Обговорення проекту плану роботи Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади.

 4. Обрання координаторів секцій Ради голів громадських рад при виконавчих органах влади.

  - Секція голів громадських рад при міністерствах;

  - Секція голів громадських рад при інших центральних органах виконавчої влади;

  - Секція голів громадських рад при обласних державних адміністраціях.

 5. Обговорення питання удосконалення законодавства щодо формування та діяльності громадських рад при органах виконавчої влади.

 6. Обговорення інших питань, пов’язаних з діяльністю Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади.

 7. Заключне слово Державного секретаря Бондаренко В.В

  1. Вітальне слово Державного секретаря Бондаренко В.В

  В момент свого вітального слова Державний секретар привітав представників громадськості зі всієї України та зазначив: «Шановні представники громадськості України, такі зустрічі в форматі Ради голів громадських рад тепер будуть проходити регулярно, так ми плануємо проведення наступного засідання Ради вже у вересні 2019 року. Вітаю всіх з сьогоднішним важливим заходом та бажаю нам всім плідної та результативної співпраці."

  Така регулярна робота край необхідна для налагодження взаємодії – уряду та громади. ККГРУ окремо зазначає, що немає нічого більш важливого ніж довіра Тому те, що Державний секретар 06.06.2019 року на зустрічі з громадськістю зазначив, що нарешті прийшов час для проведення засідання Ради голів і призначив таке засідання через місяць. Та, те, що таке засідання Ради голів дійсно відбулося через місяць, свідчить про те, що Державний секретар дотримався свого слова. Тому, саме головне між відносинами уряду та громади - будувати спільну довіру, яка буде базуватись на чіткому дотриманні своїх обіцянок та взятих на себе не тільки прав, а ще й обов’язків. Дотримання слова та взятих обов’язків є фундаментом відбудови довіри один до одного.

IMG 4348

Також той факт, що Секретаріат КМУ та загалом Кабінет Міністрів України почали  приймати дієві рішення по відношенню до громадськості, свідчить доповідна записка Державного секретаря  Бондаренко В.В від 25.06.2019 року на Прем’єр-міністра Гройсмана В.Б., в якій детально зазначено, що для посилення рівня взаємодії органів виконавчої влади з громадськими радами запропоновує прийняти ряд важливих рішень. А саме:

IMG 4366

IMG 4367

IMG 4350

Таким чином, ККГРУ отримавши копії цих листів, одразу через вайбер чат «Громадські ради України» звернувся до голів  84 громадських рад при міністерствах, інших ЦОВВ, та ОДА з конкретним механізмом дій. А саме:
«Шановні колеги,  з Дорученням Прем`єр-міністра Гройсмана, ККГРУ пропонуємо вам, головам громадських рад, терміново звернутись до керівника свого виконавчого органу із запитанням «Які саме дії матеріально-технічного характеру будуть вжити виконавчим органом для забезпечення виконання Доручення Прем`єр-міністра?» Це питання ДУЖЕ важливе, оскільки Прем’єр-міністр Гройсман В.Б. надав місячний термін, після чого кожний виконавчий орган повинен буде відзвітуватись про вжиті ним заходи!


2. Обговорення проекту Регламенту роботи Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади.

Обговорюючи Регламент треба додатково нагадати, що представники Секретаріату КМУ надіслали на розгляд ККГРУ 25.06.2019 року проект Регламенту роботи Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади. ККГРУ виклав на свій інтернет портал інформацію стосовно такого опитування та посилання на регламент, за яким можливо його скачати. А також, звернувшись через вайбер чат «Громадські ради України» до  84 голів ГР при міністерствах, інших ЦОВВ, ОДА, та 8 секретарей та заступників голів, про те що ККГРУ чекає пропозиції та правки до запропонованого регламенту. Отримавши пропозиції ККГРУ сформував «Протокол розбіжностей» та надіслав його 01.07.2019 року до Секретаріату  КМУ. Проект Регламенту від КМУ та протокол розбіжностей від ККГРУ ви можете скачати на цій сторінці - НАТИСНІТЬ ТУТ. 
Обговорюючи проект Регламенту від КМУ на засіданні Ради голів громадських рад, деякі голови наполегливо висловлювали свої пропозиції прийняти Регламент в тій самій версії, яку надав КМУ. Інші представники громадських рад та ККГРУ висловлювали думку щодо отримання пропозицій до регламенту від ВСІХ бажаючих голів громадських рад та на базі цього сформувати спільний проект регламенту від громадськості. При голосуванні більшість, в тому числі і представники уряду проголосували за проведення опитування. Таким чином, уряд та громадськість спільно домовились про наступне:

1. Члени Ради голів надсилають до 1 серпня 2019 року пропозиції, зауваження до проекту Регламенту на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
2. Секретарю ради до 15 серпня 2019 року доопрацювати проект Регламенту з урахуванням висловлених пропозицій та надіслати його членам Ради
3. Розглянути проект регламенту на наступному засіданні для його затвердження.
Виходячи із затверджених пунктів вбачається, що думка громадськості повинна бути врахована при складанні другого проекту Регламенту роботи Ради. Тому, колеги, ККГРУ просить вас прийняти особисту активну участь в цьому процесі.


3 Обговорення проекту плану роботи Ради голів громадських рад при органах виконавчої  влади.

При обговоренні проекту плану роботи Ради на 2019 рік, голова ККГРУ Гончарук Василь виступив з пропозиціями. А саме:

PlanRobotividKKGRU
Після виступу голови ККГРУ, Держаний секретар зазначив, що пропозиції дуже доречні і запропонував їх врахувати в складанні плану роботи Ради на 2020 рік. Після цього запропонував прийняти план роботи Ради розроблений Секретаріатом КМУ шляхом винесення цього питання на голосування, і більшість проголосувала «ЗА» (підтримати).

Прийнятий проект плану роботи Ради голів на 2019 рік (проект Секретаріату КМУ) 

IMG 4349

4 Обрання координаторів секцій Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади.  

Після жвавого обговорення пункту обрання координаторів секцій,
- Секція голів громадських рад при міністерствах;
- Секція голів громадських рад при інших центральних органах виконавчої влади;
- Секція голів громадських рад при обласних державних адміністраціях;
заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів, зазначила що оскільки на засіданні Рад присутня не 100% кількість голів ГР цих секцій, то було запропоновано самостійно в місячний термін членам секцій обрати координатора відповідних секцій. Державний секретар підтримав таку пропозицію, виніс її на голосування та одностайно це рішення всі члени Ради підтримали.

Виходячи з вище наведеного рішення Ради, керівники ККГРУ прийняли рішення щодо напрацювання алгоритму виборів координаторів секцій. Таким чином, голова ККГРУ Гончарук Василь, та секретар ККГРУ Ушкалов Сергій розробили такий прозорий, демократичний та дієвий алгоритм:
1. Координаційний комітет станом на 05.07.2019 року створив вайбер чати для трьох секцій ГР при міністерствах, інших ЦОВВ та ОДА. В них вже додані голови, заступники та секретарі відповідних секцій.
2. Кожен кандидат надсилає у чат інформацію про свою кандидатуру, щоб отримати підтримку від інших учасників чату (яку організацію та громадську раду представляє, список форумів та заходів, які профільно були організовані його громадською радою за минулий рік, ін.)
3. Кожен кандидат у вайбер чаті секції надсилає програму подальших питань, які він вважає за необхідним для вирішення секцією. (план роботи)
4. Кожен кандидат надсилає у чат секції пропозицію проекту Положення про роботу секції (за наявності). В цьому положенні будуть зазначені права та обов'язки координатора та членів секції.
Таким чином, виходячи з наданих 3-х документів кожна секція зможе для себе обрати дієву та професійну людину, яка своїми діями вже доводить, що має бажання активно працювати.

5. Обговорення питання удосконалення законодавства щодо формування та діяльності громадських рад при органах виконавчої влади.

При обговоренні цього пункту порядку денного члени Ради вирішили проголосувати за створення Робочої групи по вдосконаленню законодавства щодо формування та діяльності громадських рад, а саме  -внесення змін до Постанови 996 від 03.11.2018 року, до Постанови 658 від 20.06.2012 року та написання законопроекту «Про громадські ради». Відповідальним за формування Робочої групи запропонували обрати Гінкула Андрія Георгійовича голова громадської ради при Міністерстві юстиції. Після обговорення, Державний секретар виніс це питання на голосування, та більшість проголосувала «ЗА» (підтримати).
Окремо треба додати, що при обговоренні цього питання виступила Стацюра Надія член Громадської ради при Національному агентстві державної служби, та зазначила, що пропонує ввести в діяльність Ради такий механізм як «Барометр проблем». Мета та суть цього механізму полягає в тому, що неможливо вирішити питання, поки досконало не вивчиш проблему. Саме тому, Надія Стацюра запропонувала створити та прийняти на Раді голів механізм, який дозволить збирати проблеми всіх громадських рад та населення України, обробляти їх, проводити аналітичні дослідження та робити експертні висновки та пропозиції стосовно вирішення таких проблем та питань. Надія звернулась до Державного секретаря КМУ з проханням долучити до протоколу картинку (схему) запропонованого механізму. Державний секретар, як головуючий засідання погодився з необхідністю збирання інформації стосовно проблематики громадських рад, населення України загалом та погодився додати до протоколу засідання Ради голів таку схему.

 

Візуалізація пропозиції Н. Стацюри ( громадська рада при НАДС) щодо БАРОМЕТРА ПРОБЛЕМ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ – графік підготовлений В. Семяновським на основі даних з відкритих джерел публічної інформації.

BarometrProblem

6. Обговорення інших питань, пов’язаних з діяльністю Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади.

В момент обговорення згідно з цим пунктом порядку денного, представники ініціативної групи від громадської ради при Міністерстві молоді та спорту виступили з переліком численних порушень з боку виконавчого органу (керівництва Міністерства молоді та спорту) в момент формування нового складу громадської ради. Зробивши перелік всіх порушень представник ініціативної групи звернувся до Державного секретаря та представника Міністерства юстиції щодо допомоги у вирішенні цього питання. Державний секретар відреагувавши на це питання, попросив представника Міністерства юстиції допомогти у вирішенні цього питання.

IMG 4353 Друге питання підняла голова ініціативної групи та головуюча установчих зборів громадської ради при Київській обласній державній адміністрації (далі КОДА) – Хачатрян Ліліт. Виступаюча зазначила, що з лютого 2019 року виконавчий орган блокує затвердження складу громадської ради при КОДА. Не зважаючи на 6 протоколів ініціативної групи з підписами посадових осіб, не зважаючи на протокол та реєстраційні бланки установчих зборів, а також дотримання повної процедури формування згідно з Постановою КМУ №996, керівництво КОДА сфальсифікувало факти обрання громадської ради та у березні 2019 року запустила новий процес формування громадської ради з нових представників громадськості. Про цей кричущий факт порушень ККГРУ викладав на сторінці свого порталу, після звернення Хачатрян Ліліт у березні 2019 року за допомогою до ККГРУ. Весь перелік дій стосовно боротьби ККГРУ за те, щоб керівництво КОДА затвердило склад обраної у лютому 2019 року громадської ради, ви можете ознайомитись на сторінці пориталу ККГРУ НАТИСНІТЬ ТУТ.

Lilit
Після обговорення таких болючих питань, необхідно було запропонувати якийсь механізм протидії, тому Ушкалов Сергій (секретар ККГРУ) звернувся до Державного секретаря з проханням утворити постійно-діючу комісію з представників Ради та Міністерства юстиції, яка буде займатись з’ясування фактів таких порушень відповідно до Постанови КМУ №996 від 03.11.2010 року. Державний секретар зазначив, що до повноважень Ради не входить можливість створити таку комісію, але погодився, що треба надіслати лист-запит від Ради голів до відповідних виконавчих органів щодо цих питань.
IMG 4357
Колеги, завершуючи свій опис засідання Ради голів, я Ушкалов Сергій (секретар ККГРУ), звертаюсь до кожного з вас з проханням об’єднуватись навколо наших з вами проблем, проблем громадськості, та стояти один за одного, підтримувати та поважати один одного, тому що нарешті, об’єднавши всі свої зусилля ми зможемо спільно та потужно діяти з метою розбудови демократичного майбутнього нашої Батьківщини. Слава Україні!
Наша сила – наша єдність!
ККГРУ.

Нижче викладаємо фотокопії всіх документів (матеріали), які були отримані від Секретаріата КМУ в момент реєстрації на засідання Ради.

IMG 4359

IMG 4349

IMG 4360

IMG 4361

IMG 4365

Додати коментар


Захисний код
Оновити

2020 © Координаційний комітет громадських рад України