Четвер, 23 травня 2019 07:20

Результати ІІІ форуму громадських рад України та загальних зборів Координаційного комітету

Координаційний комітет громадських рад України провів III всеукраїнський форум громадських рад, на якому були прийняті важливі рішення, одним з яких є звернення до Прем’єр-міністра України.  
На форумі були присутні уповноважені представники громадських рад з багатьох регіонів України - голови громадських рад при  Рівненській ОДА, Донецькій ОДА, Івано-Франківській ОДА,  Тернопільській ОДА, Черкаській ОДА, Луганській ОДА, Херсонській ОДА, Кіровоградській ОДА, та багато інших. А також уповноважені представники з багатьох громадських рад при Міністерствах та інших ЦОВВ.  Були присутні посадові особи, представники міжнародних організацій та науковці, а саме: 
 Директор Департаменту Міністерства юстиції України по взаємодії з органами державної влади,
Представник Секретаріату Кабінету Міністрів України,
Представники Ради ЄС  
Представник платформи Україна-ЄС,
Керівник кафедри Національної академії державного управління. 

1naportal

2naportal

3naportal

4naportal
На Форумі був вибраний Головуючий - Гончарук Василь Віталійович, та Секретар  - Ушкалов Сергій В'ячеславович. 
Учасники III Форуму громадських рад при органах виконавчої влади в Україні,обговоривши нагальні питання щодо діяльності громадських рад України, керуючись принципами демократії, діючими актами законодавства України, усвідомлюючи свою відповідальність за стан справ у сфері взаємодії та комунікації влади і громадськості, з метою пошуку шляхів їх покращення, одноголосно проголосували за письмове звернення до Прем’єр-міністру України з  наступними пропозиціями:

  • у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2012р. №658 «Про утворення Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади», а саме пункту 10,а також згідно з протоколом № 1 засідання Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади від 30 серпня 2012 року терміново призначити місце, дату та час проведення чергового засідання Ради голів громадських рад
  • провести робочу зустріч з Координаційним комітетом громадських рад України для обговорення питань його взаємодії з Секретаріатом Кабінету Міністрів України, зокрема підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю.

            Вирішення вищезазначених питань надасть суттєвий поштовх у налагодженні ефективної взаємодії влади та громадськості,участі громадян у формуванні та реалізації  державної, регіональної політики та вирішення питань місцевого значення.

Така взаємодія в достатній мірі була відсутня протягом багатьох років і її відновлення позитивно відобразиться у відношенні громадян до Уряду та до інших представників влади.Влада зарекомендує себе перед українським суспільством та представниками європейської спільноти такою, що впроваджує справжні принципи демократії, які наразі є дуже необхідними для нашої країни. 
Звертаємо увагу, що Координаційний комітет громадських рад України тісно співпрацює з представниками ряду міжнародних організацій, українською стороною Платформи Україна-ЄС та іншими, хто спостерігає за процесами взаємодії влади та громадськості і розвитком громадянського суспільства в Україні. 

6naportal

На форумі координатор Координаційного комітету громадських рад України (Ушкалов С.) розповів про необхідність  налагодження комунікації між всіма громадськими радами України, та продемонстрував інтернет портал Координаційного комітету, на якому кожна громадська рада, громадська організація, спілка, асоціація або інша організація будь-якої форми власності та громадяни України мають змогу зареєструватись та отримати свою персональну сторінку. 

5naportal

Також на ІІІ всеукраїнському форумі громадських рад Угоду про співпрацю між громадськи радами України від 03.11.2018 року підписали 17 голів громадських рад при Міністерствах, інших ЦОВВ та ОДА. 

 Загальні збори Координаційного комітету громадських рад України. 

В ході загальних зборів Координаційного комітету громадських рад України (ККГРУ) були одноголосно обрані:
Голова (ККГРУ) - Гончарук Василь Віталійович 
Секретар (ККГРУ) - Ушкалов Сергій В'ячеславович 
та було створено п'ять постійно-діючих комісій і дві робочі групи. Вони будуть працювати на загальнодержавному рівні, щоб представити консолідовану позицію громадських рад з найбільш важливих питань життєдіяльності українського суспільства.

Треба відзначити, що 20 травня відкритим голосуванням було обрано керівників ККГРУ і в цей же день були створені постійно-діючі комісії ККГРУ.
Постійно-діючу комісію з питань дотримання та реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю очолив член Громадської ради при Оболонській РДА, голова ГО "Щит громади" , представник ГО "Життя без перешкод" та ГО "Особлива команда" Володимир Віровцев.

 

 

 

Постійно-діючу комісію з питань цифрових комунікацій очолив секретар ККГРУ, член Громадської ради при Оболонській РДА, член ГО "Молодіжний центр комунікації "Сергій Ушкалов.

 

 

Постійно-діючу комісію з питань захисту прав підприємців України очолив голова ГО" Громадянський корпус ", яка входить до складу Громадської ради при Міністерстві юстиції України, Роман Солодкий.

 

 
 
Постійно-діючу комісію з питань тимчасово окупованих територій, ВПЛ, ветеранів АТО і гуманітарних питань очолила голова Громадської ради при Донецькій ОДА, голова наглядової ради ГО "Розвиток ініціатив" Ірина Степанова.

 

 


Постійно-діючу комісію з питань протидії корупції очолила заступник генерального секретаря ГО "Міжнародна антикорупційна асамблея" Наталя Зубова.

 

 


Крім цього в ході загальних зборів були створені робочі групи:

 Робоча група по розробці законопроекту "Про громадські ради" (керівником групи був обраний голова Громадської ради при Рівненській ОДА Павло Ковалець)
 Робоча група по розробці "Положення роботи ККГРУ" (керівником групи була обрана голова Громадської ради при Державній службі статистики Тетяна Струбчевська).  

 

 

 

Крім цього на загальних зборах голова ККГРУ Василь Гончарук урочисто підписав Угоду про співпрацю з ГО "Громадські ради Прикарпаття" (об'єднує громадські ради при районних адміністраціях Івано-Франківської області).
Від "Громадських рад Прикарпаття" документ підписав голова цього об'єднання і голова Громадської ради при Івано-Франківській облдержадміністрації Михайло Глагович.

Також члени ККГРУ затвердили на загальних зборах текст звернення до Державного секретаря Кабінету Міністрів України відносно термінової необхідності відновити діяльність Ради голів громадських рад України згідно з Постановою КМУ №658 від 20 червня 2012 року. 

DSC202В своєму виступі Хачатрян Ліліт Едіківна ( співорганізатор ІІІ всеукраїнського форуму громадських рад) зазначила:
" Сьогодні громадське суспільство є основним генератором вирішення соціальних регіональних і національних питання держави і в цьому важливим елементом системи є громадські ради які керуються Постановою КМУ №996, але на жаль, с боку влади відбуваються порушення які по відношенню громадських рад стали всі біль частішими та системними, чітке підтвердження цьому став процес формування та затвердження складу Громадської ради при Київській обласній державній адміністрації порушення якої стають негативним прикладом тому, чого зовсім не повинно бути в демократичній державі з чітким визначеним напрямком євроінтеграції. 

"Сьогодні, крім громадських ініціатив членів ККГРУ, ми чекаємо ініціатив і пропозицій і від інших громадських організацій України. Сподіваємося, незабаром в ККГРУ увійдуть всі громадські ради, створені при центральних органах виконавчої влади та ОДА. Це дозволить посилити участь громадськості у формуванні та реалізації державної та регіональної політики. Тільки у спільній роботі ми доб'ємося результату, "- підкреслив Василь Гончарук, запрошуючи громадськість до співпраці.

 

Сергій Ушкалов додав, що громадські ради повинні стати центром для об'єднання громадськості в кожному регіоні. Сьогодні слід об'єднатися і налагоджувати чітку комунікацію. Інакше кожен регіон, як і раніше буде з невирішеними як регіональними, так і загальнонаціональними проблемами.

 

 

ККГРУ - це об'єднання громадських рад при міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади і при облдержадміністраціях. Воно створено на підставі підписання головами громадських рад Угоди про співпрацю між громадськими радами від 03.11.2018 року.

Функції ККГРУ входить: 

  • обмін інформацією,
  • проведення спільної інформаційної кампанії,
  • спільне просування ініціатив щодо поліпшення законодавства і проведення заходів щодо посилення участі громадськості у формуванні та реалізації державної та регіональної політики,
  • а також питання місцевого значення.

 Сьогодні в Україні створено і функціонує 19 громадських рад при міністерствах, 45 громадських рад при інших центральних органах виконавчої влади, 24 громадських ради при облдержадміністраціях, у Києві та Севастополі.
Крім цього діють 490 громадських рад при районних адміністраціях всіх областей, а також 10 громадських рад при РДА Києва та Севастополі.

 Наша сила - наша єдність! 
ККГРУ

 

ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО "Перші загальні збори громадських рад України":  
Перші загальні збори Координаційного комітету громадських рад України

 

 

Коментарі   

0 #3 KKGRUA 30.05.2019, 06:18
Цитую Віталій Володимирови:
Сьогодні держава веде наступ на громадянське суспільство (далі - ГС), а саме: Національна стратегія свідомо гальмує розвиток ГС і потребує доповнення - формування основи ГС - територіальних громад (ТГ). Мінрегіон видав "Методичні рекомендації щодо розробки Статуту ТГ". Ці рекомендації не відповідають Конституції України і порушують права ТГ на місцеве самоврядування. Міська рада Житомиру затвердила Статут згідно рекомендацій Мінрегіону. По суті такий, Статут благословляє узурпацію влади з боку міської ради, а ТГ виступає в ролі декорації. Такий підхід не допустимий, він посилює адміністративну систему і не відповідає КУ. Громадські ради в першу чергу мають підняти ці питання, доповнити Стратегію формуванням ТГ, включитися в роботу по формуванню ТГ і внесення змін до Статутів з використанням принципів субсидіарності і децентралізації. Чи готова громада взяти на себе вирішення цих питань?

Дякуємо Вам за такий змістовний коментар.
Оскільки громадянське суспільство є основою демократичності будь-якої держави, то саме від рівня свідомості кожного громадянина України залежить якість нашого демократичного життя. Коли кожний буде розуміти свою особисту відповідальність за долю нашої Батьківщини, тоді будь-які процеси в нашій державі будуть проходити легко, а головне свідомо!
Цитата
0 #2 Віталій Володимирови 28.05.2019, 11:50
Головним організуючим документом розвитку громадянського суспільства є Указ Президента України № 68/2016 (далі – Указ) і Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні (далі – Стратегія) - ідеологічна частина Указу.
Оскільки основою громадянського суспільства є територіальні громади, Стратегія не виконує свого завдання. В Стратегії відсутній процес формування територіальних громад (див. додатки №№ 1 і 2). Більш детально ця проблема виписана в Концепції Статуту територіальної громади м. Києва, яка затверджена рішенням Київради від 20.12.2017 р. № 707/3714
Цитата
+1 #1 Віталій Володимирови 28.05.2019, 11:47
Сьогодні держава веде наступ на громадянське суспільство (далі - ГС), а саме: Національна стратегія свідомо гальмує розвиток ГС і потребує доповнення - формування основи ГС - територіальних громад (ТГ). Мінрегіон видав "Методичні рекомендації щодо розробки Статуту ТГ". Ці рекомендації не відповідають Конституції України і порушують права ТГ на місцеве самоврядування. Міська рада Житомиру затвердила Статут згідно рекомендацій Мінрегіону. По суті такий, Статут благословляє узурпацію влади з боку міської ради, а ТГ виступає в ролі декорації. Такий підхід не допустимий, він посилює адміністративну систему і не відповідає КУ. Громадські ради в першу чергу мають підняти ці питання, доповнити Стратегію формуванням ТГ, включитися в роботу по формуванню ТГ і внесення змін до Статутів з використанням принципів субсидіарності і децентралізації. Чи готова громада взяти на себе вирішення цих питань?
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

2020 © Координаційний комітет громадських рад України